" Wie zijn verleden niet kent, maakt steeds dezelfde fouten "

 

 

 

 

Feiten en mythes bevrijding gemeente Eisden-Margraten

       
 

Bevinden er zich nu nog militairen oorlogsgraven in de gemeente?  
       
   

In de huidige gemeente Eisden-Margraten bevindt zich o.a. Netherlands American Military Cemetery dat herbergt momenteel de graven van 8297 militairen en of burgers die respectievelijk afkomstig zijn uit Canada, Groot BrittanniŽ, Mexico en de Verenigde Staten van Amerika. 

 
       
       
    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z  
       
     
       
  Staff Sergeant Yadlosky Walter     68th Tank Battalion, 6th Armored Division 02 - 04 - 1945  
  First Lieutenant Yaeger William C.   85th Squadron, 437th Troop Carrier Group 17 - 09 - 1944  
  First Lieutenant Yakos Frank     100th Squadron, 441st Troop Carrier Group 14 - 04 - 1945  
  Private Yancy Daniel A.   331st Infantry Regiment, 83rd Infantry Division 12 - 04 - 1945  
  Private First Class Yankosky Francis     334th Infantry Regiment, 84th Infantry Division 02 - 03 - 1945  
  First Lieutenant Yarborough Thomas W.   18th Infantry Regiment, 1st Infantry Division 23 - 04 - 1945  
  Private First Class Yarbrough William E.   15th Engineer Combat Battalion, 9th Infantry Division 27 - 04 - 1945  
  First Lieutenant Yarbrough John F.   325th Glider Infantry Regiment, 82nd Airborne Division 03 - 10 - 1944  
  Private First Class Yarbrough Jack E.   39th Infantry Regiment, 9th Infantry Division 03 - 04 - 1945  
  Private First Class Yarmer Norman S.   107th Field Artillery Battalion, 28th Infantry Division 04 - 11 - 1944  
  Private First Class Yates Therle E.   115th Infantry Regiment, 29th Infantry Division 17 - 11 - 1944  
  Private First Class Yates Josepth H.   13th Infantry Regiment, 8th Infantry Division 13 - 01 - 1945  
  Technician Fourth Grade Yates Chester R.   313th Infantry Regiment, 79th Infantry Division 08 - 05 - 1945  
  Private Yates James B.   346th Infantry Regiment, 87th Infantry Division 12 - 04 - 1945  
  Technician Fifth Grade Yates Ira D.   83rd Reconnaissance Bn, 3rd Armored Division 20 - 04 - 1945  
  Private First Class Yeager Robert H.   121st Infantry Regiment, 8th Infantry Division 01 - 06 - 1945  
  Second Lieutenant Yeager Mercer A.   334th Infantry Regiment, 84th Infantry Division 22 - 11 - 1944  
  Staff Sergeant Yeakel Robert L.   41st Infantry Battalion, 2nd Armored Division 11 - 04 - 1945  
  Private First Class Yearout James M.   12th Engineer Combat Battalion, 8th Infantry Division 11 - 01 - 1945  
  Lieutenant Colonel Yeomans Prentice E.   83rd Reconnaissance Bn, 3rd Armored Division 18 - 04 - 1945  
  Private First Class Yetsook Fred     119th Infantry Regiment, 30th Infantry Division 24 - 03 - 1945  
  Technician Fourth Grade Yetter Albert H.   24th Tank Battalion, 13th Armored Division 19 - 04 - 1945  
  Captain Yeuell Robert V.   224th Field Artillery Battalion, 29th Infantry Division 18 - 11 - 1944  
  Private First Class Yoakum Earl D.   405th Infantry Regiment, 102nd Infantry Division 24 - 11 - 1944  
  Private Yocom Dewey M.   309th Infantry Regiment, 78th Infantry Division 12 - 01 - 1945  
  Sergeant Yoder Russel J.   115th Infantry Regiment, 29th Infantry Division 08 - 12 - 1944  
  Private Yodis Anthony J.   506th Parachute Infantry Regt, 101st Airborne Division 23 - 09 - 1944  
  Private First Class Yonak Leo E.   13th Infantry Regiment, 8th Infantry Division 17 - 04 - 1945  
  Private Yonce Eugene J.   502nd Parachute Infantry Regt, 101st Airborne Division 19 - 09 - 1944  
  Corporal Yoo Mike E.   422nd Infantry Regiment, 106th Infantry Division 10 - 07 - 1945  
  Corporal Yorio William R.   705th Bomber Squadron, 446th Bomber Group, Heavy 26 - 08 - 1944  
  Sergeant York Marion A.   41st Infantry Battalion, 2nd Armored Division 02 - 03 - 1945  
  Private Yorko William J.   506th Parachute Infantry Regt, 101st Airborne Division 06 - 10 - 1944  
  Sergeant Youell Thomas B. Jr. 325th Glider Infantry Regiment, 82nd Airborne Division 27 - 09 - 1944  
  Captain Young Sidney S.   115th Infantry Regiment, 29th Infantry Division 17 - 11 - 1944  
  Private First Class Young Lloyd W.   120th Infantry Regiment, 30th Infantry Division 27 - 02 - 1945  
  Technician Fifth Grade Young Carl E.   138th Engineer Combat Battalion 08 - 05 - 1945  
  Private First Class Young Victor A.   175th Infantry Regiment, 29th Infantry Division 20 - 11 - 1944  
  Private Young Ira S.   28th Infantry Regiment, 8th Infantry Division 19 - 12 - 1944  
  Technical Sergeant Young Walter     385th Infantry Regiment, 76th Infantry Division 05 - 04 - 1945  
  Captain Young Edward L. III 4th Auxiliary Surgical Group 24 - 03 - 1945  
  Private Young Milburn H.   501st Parachute Infantry Regt, 101st Airborne Division 16 - 10 - 1944  
  Corporal Young John R.   52nd Infantry Battalion, 9th Armored Division 01 - 04 - 1945  
  Private First Class Young John A.   547th Anti-Aircraft Arty (Automatic Weapons) Battalion 08 - 01 - 1946  
  Second Lieutenant Young Robert K.   556th Bomber Squadron, 387th Bomber Group, Medium 10 - 05 - 1945  
  Sergeant Young Leverett L.   643rd Tank Destroyer Battalion 02 - 03 - 1945  
  Corporal Young Gerald E.   696th Field Artillery Battalion 01 - 03 - 1945  
  Technician Fifth Grade Young Earnest G.   771st Tank Battalion 27 - 02 - 1945  
  Private First Class Young George D.   809th Tank Destroyer Battalion 10 - 04 - 1945  
  Private Youngblood Clifford     26th Infantry Regiment, 1st Infantry Division 02 - 02 - 1945  
  Corporal Youngblood Eugene P.   316th Fighter Control Squadron 16 - 04 - 1945  
  Technician Fifth Grade Youngs Robert B.   757th Railway Shop Battalion 16 - 08 - 1945  
  Private Younkin Lawrence H.   310th Infantry Regiment, 78th Infantry Division 07 - 02 - 1945  
  Second Lieutenant Younkin Louis E.   789th Bomber Squadron, 467th Bomber Group, Heavy 05 - 08 - 1944  
  Corporal Yucus Charles J.   303rd Engineer Combat Battalion, 78th Infantry Division 27 - 12 - 1944  
  Private First Class Yurko Joseph J.   385th Infantry Regiment, 76th Infantry Division 23 - 04 - 1945  
  Technician Fifth Grade Yurman Meyer     8th Reconnaissance Troop, 8th Infantry Division 14 - 04 - 1945  

 

     
  Geraadpleegde bronnen: