" Wie zijn verleden niet kent, maakt steeds dezelfde fouten "

 

 

 

 

Feiten en mythes bevrijding gemeente Beek

       
 

Wie waren de bevelhebbers van de geallieerde legereenheden tijdens de bevrijding van de gemeente?  
       
   

Hier is een selectie van Amerikaanse bevelhebbers (van legergroep tot individueel regimentsniveau)  die operationeel op een of andere wijze betrokken zijn geweest bij de bevrijding van Zuid - Limburg in september of oktober 1944.

 
       
   

Naast de legergroep, leger, legerkorps, divisie, regiment of groep bevelhebbers worden ook een aantal bevelhebbers van individuele bataljons vermeld die niet organiek tot een divisie, regiment of groep behoorden maar toch een belangrijke bijdrage leverden bij de bevrijding van Zuid - Limburg.   

 
       
   

De huidige gemeente Brunssum bevond zich in de gevechtszone van gevechtscommando A, 2e Amerikaanse tankdivisie.   Rechtstreekse verantwoordelijke bevelhebber voor deze gevechtszone was Colonel John H. Collier.

 
       
       
    TWELFTH U.S. ARMY GROUP  
       
      Eagle 6

 
    Bevelhebber Twelfth U.S. Army Group
    Lieutenant General Omar N. Bradley (O-3807)
    12 februari 1893 - 8 april 1981
           
   

FIRST U.S. ARMY

 
           
      Master 6

 
    Bevelhebber First U.S. Army
    Lieutenant General Courtney H. Hodges (O-2686)
    5 januari 1887 - 16 januari 1966
           
   

XIX U.S. CORPS

 
           
      Armor 6

 
    Bevelhebber 19th U.S. Army Corps
    Major General Charles H. Corlett (O-3746)
    31 juli 1889 - 13 oktober 1971
           
      Axel 6

 
    Bevelhebber 19th U.S. Army Corps Artillery
    Brigadier General George D. Shea (O5465)
    11 januari 1894 -
           
      Powerhouse 6

 
    Bevelhebber 2nd U.S. Armored Division
    Major General Ernest N. Harmon (O-5282)
    26 februari 1894 - 13 november 1979
           
      Pyramid 6

 
    Bevelhebber Combat Command A, 2nd  U.S. Armored Division
    Colonel John H. Collier (O-12388)
    8 september 1899 - 21 april 1980
           
      Premium 6

 
    Bevelhebber Combat Command B, 2nd U.S. Armored Division
    Brigadier General Isaac D. White (O-15080)
    6 maart 1901 - 11 juni 1990
           
      Princess 6

 
    Bevelhebber 41st Armored Infantry Regiment, 2nd Armored Division
    Colonel Sidney R. Hinds (O-12851)
    14 mei 1900 - 17 februari 1991
           
      Polarbear 6

 
    Bevelhebber 66th Armored Regiment, 2nd Armored Division
    Lieutenant Colonel William  M. Stokes Junior
    5 februari 1901 -  5 mei 1980
           
      Python 6

 
    Bevelhebber 67th Armored Regiment, 2nd Armored Divison
    Lieutenant Colonel Paul A. Disney (O-17004)
    16 november 1904 -
           
      Pointer 6

 
    Bevelhebber 82nd Armored Reconnaissance Battalion, 2nd Armored Division
    Lieutenant Colonel Wheeler G. Merriam (O-291585)
    15 april 1911 - 12 februari 1997
           
      Custom 6

 
    Bevelhebber 30th U.S. Infantry Division
    Major General Leland S. Hobbs (O-3809)
    24 februari 1892 - 6 maart 1966
           
      Croydon 6

 
    Bevelhebber 117th Infantry Regiment, 30th U.S. Infantry Division
    Lieutenant Colonel Walter M. Johnson (O-16835)
    3 maart 1903 -  26 juni 1997
           
      Crisis 6

 
    Bevelhebber 119th Infantry Regiment, 30th U.S. Infantry Division
    Colonel Edwin M. Sutherland (O-12359)
    7 februari 1897 - 17 augustus 1967
           
      Custer 6

 
    Bevelhebber 120th Infantry Regiment, 30th U.S. Infantry Division
    Colonel Hammond D. Birks (O-7184)
    5 februari 1896 - 30 januari 1973
           
      Antelope 6

 
    Bevelhebber 113th U.S. Cavalry Group (Mechanized)
    Colonel William S. Biddle (O-15180)
    1 oktober 1900 - 24 januari 1981
           
      Antenna 6

 
    Bevelhebber 113th U.S. Cavalry Reconnaissance Squadron (Mechanized)
    Lieutenant Colonel Allen D. Hulse (O-211238)
    19 december 1914 - 15 maart 1984
           
      Antic 6

 
    Bevelhebber 125th U.S. Cavalry Reconnaissance Squadron (Mechanized)
    Lieutenant Colonel Anthony F. Kleitz, Junior (O-19145)
    30 Juni 1910 - 31 januari 1958
           
      Anchor 6

 
    Bevelhebber 1104th Engineer Combat Group
    Colonel Hugh W. Colton
    11 januari 1901 - 14 april 1990
           
      Apricot 6

 
    Bevelhebber 1115th Engineer Combat Group
    Colonel William R. Shuler (O-20118)
    16 januari 1911 - 11 maart 1984
           
      Atop 6

 
    Bevelhebber 7th Armored Group
    Lieutenant Colonel Charles G. Rau (O-17721)
    26 september 1905 - 23 mei 1992
           
      Verify 6

 
    Bevelhebber 743rd Tank Battalion (Medium)
    Lieutenant Colonel William D. Duncan (O-31466)
    9 december 1911 -
           
      Jasmin 6

 
    Bevelhebber 744th Tank Battalion (Light)
    Lieutenant Colonel Richard J. Hunt (O-18752)
    29 mei 1909 - 3 april 2001
           
      Azure 6

 
    Bevelhebber 2nd Tank Destroyer Group
    Colonel George G. Elms
    6 september 1897 - 22 april 1988
           
    .   Atlas 6

 
    Bevelhebber 702nd Tank Destroyer Battalion (Self-propelled)
    Lieutenant Colonel John A. Beall Junior (O-19907)
    23 mei 1912 - 26 januari 2000
           
      Victim 6

 
    Bevelhebber 803nd Tank Destroyer Battalion (Self-propelled)
    Lieutenant Colonel Charles W. Goodwin
     
           
   

.

  Anzac 6

 
    Bevelhebber 823nd Tank Destroyer Battalion (Towed)
    Lieutenant Colonel Stanley Dettmer (O-2652252)
     
           
      Arcade 6

 
    Bevelhebber 119th Field Artillery Group
     
     
           
      Arcduke 6

 
    Bevelhebber 228th Field Artillery Group
    Colonel John Hinton (O-12113)
    11 februari 1895 - 20 juni 1967
           
      Mallory 6

 
    Bevelhebber 258th Field Artillery Group
    Colonel Henry C. Jones (O-4441)
    4 november 1893 - 5 augustus 1988
           
      Apple 6

 
    Bevelhebber 12th Anti Aircraft Artillery Group
    Colonel Donald J. Bailey (O-16174)
    18 april 1901 - 19 juli 1989
           
      Maestro 6

 
    Bevelhebber 16th Anti Aircraft Artillery Group
     
     
           
    VII U.S. CORPS  
           
      Jayhawk 6

 
    Bevelhebber 7th U.S. Army Corps
    Major General Joseph L. Collins (O-5247)
    1 mei 1896 - 12 september 1987
           
      Danger 6

 
    Bevelhebber 1st U.S. Infantry Division
    Major General Clarence R. Huebner (O-4552)
    24 november 1888 - 23 september 1972
           
      Decoy 6

 
    Bevelhebber 18th Infantry Regiment, 1st U.S. Infantry Division
    Colonel George A. Smith Junior (O-16474)
    29 maart 1902 - 1 maart 1945
           
           
  Geraadpleegde bronnen:  
  Diverse interne Amerikaanse legerrapporten (1944 - 1945) archief NARA, Washington DC door Arno Lasoe.